Connect with us

ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Ήττα της Εθνικής Ελπίδων

Ήττα για την Εθνική ομάδα των Ελπίδων με σκορ 2-0 με αντίπαλο την αντίστοιχη της Σλοβενίας στο «Mestni stadion Fazanerija».

Οι Σλοβένοι άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Σέσλαρ, στην προσπάθεια του Κούτσακου για να αποκρούσει τη μπάλα κατέληξε στα δίκτυα μας, 1-0 σκορ στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι διατήρησαν την εδαφική υπεροχή, οι διεθνείς μας σταμάτησαν κάποιες επικίνδυνες φάσεις όμως στο 84ο λεπτό ήρθε το 2-0 από τον Σίποτ.

Κύπρος (Κ. Μακρίδης): Κυριάκου, Σιήκκης, Νεοφύτου (46′ Θεμιστοκλέους), Χριστοδούλου, Κέρκεζ (46′ Βίκτωρος), Αγγελόπουλος, Βρόντης, Ανδρέου (59′ Κουμπαρή), Γαβριήλ (77′ Δημητρίου), Φώτη (77′ Ζήνωνος), Κούτσακος.

Η συνέχεια είναι προγραμματισμένη τον Οκτώβριο και στις 15/10 η Εθνική μας θα φιλοξενήσει τη Γαλλία και στις 15 του ίδιου μήνα, θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της με εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τη Βοσνία / Ερζεγοβίνη.