Connect with us

ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Αναπτυξιακό τουρνουά Εθνικών ομάδων (Απολογισμός 1ης αγωνιστικής)

Στον εναρκτήριο αγώνα της η Εθνική Παίδων Κ16, ηττήθηκε από την Αγγλία με σκορ 3-0.

Και τα τρια γκολ των Άγγλων επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Για την Εθνική μας αγωνίστηκαν οι:

Κύπρος (Φ. Φιλίππου): Παναγή, Στρούθου (62′ Βασιλείου), Ψηλογένης (71′ Δημητρίου), Ιωάννου, Σταυρινίδης (62′ Στ. Δημοσθένους), Θεοχάρους, Αγγελίδης (75′ Ιωάννου), Παναγή (71′ Στυλιανού), Σκαφή (71′ Πετούσης), Χριστοδούλου (62′ Μιχαλάς), Παπαδόπουλος (62′ Γρούτας).

Στο δεύτερο παιχνίδι του Αναπτυξιακού τουρνουά, η Δανία νίκησε με σκορ 3-1 τη Σκωτία.

Τα επόμενα παιχνίδια είναι προγραμματισμένα για αύριο ως ακολούθως:

Πέμπτη 22 ΦεβρουαρίουΑποτελέσματα
Κύπρος – Δανία (Κούκλια 11πμ.)
Αγγλία – Σκωτία (Γεροσκήπου 11πμ.)

Σύμφωνα με τους κανονισμούς του τουρνουά, αν ένας αγώνας τελειώσει ισόπαλος, οι δύο ομάδες θα οδηγούνται στη διαδικασία των πέναλτι χωρίς ημίωρη παράταση.

Η νικήτρια ομάδα στα πέναλτι θα παίρνει δύο βαθμούς και η ηττημένη ομάδα στα πέναλτι θα παίρνει ένα βαθμό

57

Στο τουρνουά, θα εφαρμοστεί το μέτρο της προσωρινής αποβολής ποδοσφαιριστών για οκτώ λεπτά, σε περίπτωση συγκεκριμένων παραβάσεων στις οποίες συνήθως γίνεται χρήση της κίτρινης κάρτας.

Το μέτρο της προσωρινής αποβολής βρίσκεται σε δοκιμαστική βάση από την UEFA.