Connect with us

ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Εθνική Κ17 | Φιλική ήττα

Η Εθνική Παίδων Κ17, ηττήθηκε στο δεύτερο φιλικό της παιχνίδι, με αντίπαλο τη Β. Μακεδονία, με σκορ 3-2.

Η Εθνική Β. Μακεδονίας, προηγήθηκε στο σκορ με 1-0, με την Εθνική μας να ισοφαρίζει το παιχνίδι 1-1 (Σ. Κωνσταντινίδης) που ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι αντίπαλοι πέτυχαν ακόμη δύο γκολ (3-1), με την Εθνική μας να πετυχαίνει ακόμη ένα γκολ και να μείωνει σε 3-2 (Σ. Κοντόπουλος) που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα..

Κύπρος (Μιχάλης Μάρκου) Χριστοδούλου (62′ Σωτηρίου), Κίττου (85′ Σάββα), Χρ. Κωνσταντινίδης (75′ Ορφανίδης), Πέρκινς, Γεωργίου (75′ Παναγιώτου), Μιχαήλ (62′ Παναγιώτου), Στ. Κωνστανίδης (75′ Μαυρουδής). Αβραάμ (62′ Κοντόπουλος), Ηλία (85′ Χριστοφή), Στυλιανού (46′ Θωμά), Πέτρου (85′ Κίτσιος).