Connect with us

ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ Κ16

Φιλική ήττα της Εθνικής Παίδων Κ16 από το Μαυροβούνιο

Ενημέρωση ΚΟΠ

Την ήττα με 2-1 από το Μαυροβούνιο γνώρισε σήμερα η Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ16 στο Δημοτικό Στάδιο Δερύνειας.

Το Μαυροβούνιο άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με πέναλτι και η Εθνική μας ισοφάρισε στο 17ο λεπτό με τον Μάριο Σταυρινίδη. Στις καθυστερήσεις (40+1) η φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχε το 2-1.

Ο προπονητής της Εθνικής Χρίστος Κοτσώνης χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές που κλήθηκαν στην προετοιμασία.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Ε. Θεοχάρους, Ν. Λυσάνδρου, Μ. Θεοχάρους, Χρ. Λουκαϊδης, Μ. Σταυρινίδης, Α. Βιολάρης, Γ. Σκάφης, Μ. Φουλιάς, Στ. Βασιλείου, Χ. Ευαγγέλου, Α. Χριστοδούλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Στ. Παναγή, Ρ. Δημοσθένους, Θ. Πολυχρονίου, Κ. Ιωάννου, Μ. Χατζηλευτέρης, Α. Χριστοφόρου, Ν. Τσιαττάλας, Μ. Ιορδάνου, Χ. Μιχαηλάς, Στ. Δημοσθένους, Π. Παναγιώτου.